„W zdrowym ciele – zdrowy duch” 2020 r.

Działania edukacyjne z zakresu promocji zdrowia i propagowania zdrowego stylu życia

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW POWIATU WOŁOMIŃSKIEGO w kwocie 10 400 zł

W projekcie przewidziano następujące działania:

  1. WARSZTATY KULINARNE

Odbędzie się 5 warsztatów kulinarnych, prowadzonych przez doświadczonych specjalistów dietetyki. W czasie zajęć zostanie przedstawiona aktualna wiedza na temat zdrowego odżywiania, czynników ryzyka chorób tj. cukrzyca, otyłość, choroby układu krążenia.

Zdrowe śniadanie – to podstawa całego dnia!
Warsztaty II
Warsztaty III Tym razem istotnie zmieniłyśmy menu, na przystawkę były świeże warzywa (seler naciowy, marchew, papryka, kalarepa), na danie główne leczo w dwóch wersjach – wegetariańskie z ciecierzycą i mięsne – z piersią z kurczaka, do tego makaron pełnoziarnisty i różne gatunki kasz, na deser kokosanki (bez cukru!) i owoce sezonowe. Uczestnikom się PODOBAŁO!
Warsztaty kulinarne w czasach pandemii
Przystawkę stanowił koktajl owocowo-warzywny „Zielona bomba witaminowa”, którego głównym składnikiem był jarmuż. Jako danie główne przygotowane zostały dwie wersje spaghetti – wersja mięsna i wegetariańska – obie w zdrowym wydaniu, bez sztucznych dodatków podane z makaronem pełnoziarnistym oraz kolorową surówką. Na deser przegotowany (i w ekspresowym tempie zjedzony:)) został pudding z nasionami chia na mleku roślinnym (kokosowym i ryżowym) podany z musem z gruszek i udekorowany płatkami migdałów. 

2. ZAJĘCIA SPORTOWE

Zajęcia sportowe będą odbywały się 3 x w miesiącu i będą prowadzone przez doświadczonych terapeutów pod opieką wolontariusza. W miarę możliwości na świeżym powietrzu lub użyczonej sali gimnastycznej od szpital Drewnica.

Kiedy deszcz leje cały tydzień – NIE ODPUSZCZAMY !
W wakacje też ćwiczymy – nie lenimy się!
Jesień nam sprzyja – kontynuujemy zajęcia na świeżym powietrzu.

3. OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA BEZ PAPIEROSA

Spartakiada dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego. Odbędą się zawody w 5 dyscyplinach (siatkówka, badminton, pięciobój, rzutki, rzut do celu), pierwsze 3 miejsca otrzymają nagrody, wszyscy pozostali uczestnicy – nagrody pocieszenia. Chętni spośród uczestników imprezy będą zważeni i poddani analizie składu ciała, wyliczone BMI, otrzymają poradę dietetyka.

Miała odbyć się 31 maja – niestety pandemia nam to skutecznie utrudnia, Mamy nadzieję, że odbędą się w najbliższym możliwym terminie.