Dbamy o zdrowie – również psychiczne

Dbamy o zdrowie i w związku z tym w październiku aktywnie braliśmy udział w wydarzeniach promujących zdrowie psychiczne.

Drewnickie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego (10.X), organizowało kolejną już Paraspartakiadę dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego. Przedsięwzięcie było współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, a impreza odbyła się w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim Drewnica Sp. z o.o. w Ząbkach. W tym roku naszym celem była integracja uczestników imprezy oraz nawiązanie kontaktów między ośrodkami sprawującymi opiekę nad osobami z zaburzeniami psychicznymi oraz   promocja zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Dlatego do udziału w zmaganiach sportowych zaprosiliśmy uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy z Ząbek, Wołomina, Wyszkowa, Warszawy (z ul. Grochowskiej i Jagiellońskiej), Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ząbkach oraz z Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia w Pruszkowie. Około 200 uczestników wraz z opiekunami bawiło się rywalizując w takich konkurencjach jak: siatkówka, tenis stołowy, pięciobój, badminton, sport na wesoło, lotki, przeciąganie liny, rzut do celu oraz 2 kilometrowy „bieg po zdrowie”. Wszyscy zwycięzcy, jak i inni uczestnicy otrzymali nagrody, medale lub drobne upominki. Zabawę zakończyliśmy poczęstunkiem przy wspólnym grillu. Impreza nie odbyłaby się bez zaangażowania Dyrekcji szpitala Drewnica, jego pracowników i wolontariuszy, którym gorąco dziękujemy!

 Kolejnego dnia tj. 11.X.2018 uczestnicy Warsztatu Terapii  Zajęciowej Stowarzyszenia „EMPATIA” zostali zaproszeni z wykonanym przez siebie rękodziełem, do wystawienia prac w kiermaszu, w trakcie dorocznej konferencji Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Pielęgniarzy Psychiatrycznych pt. „Pielęgniarstwo psychiatryczne – w teorii
i w praktyce”. W trakcie wymienionych imprez korzystaliśmy z terenu i obiektów nowego szpitala, którego oficjalne otwarcie odbyło się 04.10.2018.

W imieniu uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz członków Stowarzyszenia EMPATIA pragnę serdecznie podziękować kierownictwu, wychowawcom i podopiecznym Świetlicy Środowiskowej nr 2 „Schowek”, którzy z okazji Dnia Wolontariatu odwiedzili nas 13 października w siedzibie stowarzyszenia. Było zespołowe grabienie i porządkowanie ogrodu, tradycyjnie zostały podarowane nam rośliny – tym razem wrzosy i tuje, które posadzili wspólnie wolontariusze z uczestnikami WTZ, a na koniec pizza, ciasto i wspólna zabawa. W imieniu zarządu Stowarzyszenia „EMPATIA” dziękuję serdecznie wszystkim zaangażowanym osobiście i duchowo nas wspierającym – Anna Kamińska sekretarz