Projekt „Czas na zdrowie – profilaktyka i promocja zdrowia”

Drewnickie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „EMPATIA” realizuje obecnie (IV-XII.2017) projekt dofinansowany ze środków Powiatu Wołomińskiego – pt. „Czas na zdrowie – profilaktyka i promocja zdrowia”.

Naszym celem jest zapoznanie uczestników projektu z zasadami zdrowego odżywiania oraz uświadomienie korzyści związanych z ich stosowaniem, zapoznanie z wpływem składników odżywczych na organizm, nauka prawidłowego komponowania posiłków zgodnych z zasadami racjonalnego odżywiania i zwiększenie świadomości żywieniowej.

Zgodnie z powiedzeniem „W zdrowym ciele – zdrowy duch” kładziemy nacisk nie tylko zdrową żywność, ale również na aktywność fizyczną. Nasi beneficjenci biorą udział w cotygodniowych zajęciach rehabilitacyjnych oraz ćwiczeniach na basenie w Ząbkach, a także kiedy tylko pogoda pozwoli – w grupowych zajęciach sportowych na terenie zielonym WTZ „EMPATIA”. Aby osiągnąć zakładane cele siedemnastu uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej i 3 Panie Terapeutki, wzięły również udział w warsztatach edukacyjnych pt. „Zasady prawidłowego odżywiania, a zapobieganie chorobom cywilizacyjnym”, następnie nabywszy wiedzy teoretycznej, wzięli udział w praktycznych warsztatach kulinarnych, by poznać alternatywy dla niezdrowych produktów oraz sposoby tworzenia łatwych, zdrowych i wartościowych potraw. Okazją do degustacji i prezentacji nabytych umiejętności był 31.05.2017r. – „Dzień bez Papierosa”. W ramach imprezy odbyły się również zawody sportowe, test wiedzy o zdrowym stylu życia, zabawa integracyjna i grill.

Było nam bardzo miło w tym dniu gościć uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy z Wołomina i z Ząbek. Zachęceni pochwałami na temat „zdrowego poczęstunku” oraz miłą atmosferą w czasie imprezy (chociaż pogoda pod koniec próbowała nas wystraszyć  ) postanowiliśmy ponownie zorganizować degustację naszych potraw z okazji Dnia Zdrowia Psychicznego – 11.10.2017r. Liczymy, że nasze przygotowania fizyczne nie pójdą na marne i już super przygotowani weźmiemy udział w spartakiadzie organizowanej przez Mazowieckie Centrum Psychiatrii „Drewnica” w Ząbkach.

Herb Starostwa Wołomińskiego

Projekt „Czas na zdrowie – profilaktyka i promocja zdrowia”
dofinansowany jest ze środków Powiatu Wołomińskiego w wysokości 11.800 zł.